з досвіду роботи

Живопис - це вікно в світ

Образотворче мистецтво -  відіграє значну роль, допомагаючи дитині увійти у світ творчості та краси й прилучитися до скарбів художньої культури. Образотворче мистецтво справляє на дитину чи не найефективнішу дію, бо завдяки своїй універсальності плідно розвиває її емоційно-чуттєву сферу, поглиблює знання, посилює візуальний і сенсорний досвід, формує загальну та естетичну культуру, навчає бачити красу оточуючого світу, а в красі людських відносин духовне благородство, доброту, сердечність і на цій основі стверджувати прекрасне в собі. Певною мірою впливаючи на внутрішній світ, залучає дитину до людських емоцій, виховує здатність орієнтуватися в навколишньому житті, пробуджує сприйнятливість до прекрасного, стимулює розвиток образного мислення, асоціативної пам'яті, художньої уяви. Стаючи зв'язком для ідей і почуттів, загальною мовою для різних видів мистецтв, воно олюднює інші галузі пізнання дитини, збагачує її духовне житт.

Малювання у початковій школі необхідне для задоволення потреб і здійсностей до продуктивної художньої творчості,щоб створювати виразні художні образи в оригінальній композиції. Воно розвиває уяву, оригінальне нестереотипне асоціативне мислення, художньо-образні якості зорового сприйняття, спостереження, зорову пам`ять. Сприяє виробленню у школярів художньо-естетичне ставлення до дійсності як предмету пізнання світу та його образної оцінки. Формує знання про історію мистецтва та його роль у житті, вміння культури почуттів і навички розуміння мови різних видів образотворчого мистецтва.

Орієнтує на конструктивно-технологічний підхід до вирішення завдань. Потрібне для усвідомлення ролі прекрасного у мистецтві та розвиток цього сприйняття, емоційно-естетичної оцінки.

Метою занять образотворчим мистецтвом в початкових класах є розширення та уточнення дитячих уявлень стосовно різних предметів, природних явищ, людських взаємин, - тобто оточуючої дійсності. При тому головним виступає накопичення та художнє узагальнення фактів, пізнання в образній формі існуючих закономірностей.

Професії у царині образотворчого мистецтва

Творчих працівників у царині образотворчого мистецтва узагальнено називають художниками(хоча здебільшого кожен із них спеціалізується у певній галузі образотворчого мистецтва — як скульптор, маляр, графіктощо).

Види образотворчого мистецтва

"Учіть дітей правильно бачити, мислити, відкривати і

дивуватися, - нехай відкриє, усвідомить ваш вихованець ту

істину, що людина народжується, росте, розвивається, і

зріє, старіє, і кожен день правильно прожитого життя,

умудряючи і збагачуючи її, додає нову крихту до цієї

незрівнянної цінності.

Чим глибше ви розвинули в своєму вихованцеві жадобу

пізнання, тим більше щастя додаватиме йому те, що він

живе, думає і почуває”.

В. О. Сухомлинський

Ко́лір (ба́рва) — суб'єктивна характеристика світла, яка відображає здатність людського зорурозрізняти довжину хвилі електромагнітних коливаньу області видимого світла. Сприйнятий колір (випромінювання або об'єкта) залежить від його спектрута від психофізіологічного стану людини.

Розрізняють спектральні і неспектральні хроматичні кольори (наприклад, пурпурнийабо брунатний колір), а також ахроматичні кольори (білий, сірий, чорний).

Основні кольори.Практика художників наочно показувала, що дуже багато кольори і відтінки можна отримати змішуванням невеликої кількості фарб. Прагнення натурфілософів знайти "першооснови" всього на світі, аналізуючи явища природи, все розкласти "на елементи", призвело до виділення "основних кольорів", в якості яких не відразу вибрали червоний, зелений і синій.

Поняття «додатковий колір» було введено за аналогією з «основним кольором». Було встановлено, що оптичне змішання деяких пар кольорів може давати відчуття білого кольору. Так, до тріади основних кольорів Червоний —Зелений —Синій додатковими є Голубий —Пурпурний —Жовтий-кольори. На колірному коліці кольори розташовуються опозиційно, отже, кольори обох тріад чергуються. У поліграфічнійпрактиці використовують різні набори «основних кольорів».

Тиждень естетичного виховання