Аналіз роботи за 2013/2014 навчальний рік

У школі протягом 2013/2014 начвального року були сплановані заходи щодо організації роботи з безпеки життя та здоров’я учасників навчально-виховного процесу. Для цього було проведено:      у вересні 2013 – місячник «Увага! Діти на дорозі!», у жовтні 2013 –  тиждень протипожежної безпеки, у січні 2014 – місячник протипожежної безпеки та місячник безпеки на льоду, у травні 2014 – тиждень безпеки дорожнього руху; протягом 2013/2014 навчального року проведено фестиваль пожежних дружин, вікторини, конкурси малюнків, практичні заняття з правил дорожнього руху та протипожежної безпеки, свято «Посвячення у пішоходи» та інші. Наприкінці кожної чверті  класні керівники проводили Єдині уроки з безпеки дорожнього руху та Єдині уроки протипожежної безпеки. Члени шкільних команд ЮІР та ЮДПД  під керівництвом педагога-організатора Орленко Т.С. взяли участь у районних змаганнях та показали добрі результати. Систематична робота дає позитивні результати: діти свідоміше стали ставитися до своєї безпеки та свого здоров’я.

З метою запобігання випадків травматизму та профілактики захворювань проводилась систематична робота класними керівниками, медичним персоналом школи, лікарями поліклінік та диспансерів, працівниками ЦДСССМ, Фонду порятунку дітей від наркотиків.  В жовтні 2013 року та березні 2014 року проведені  планові поглиблені профілактичні медичні  огляди учнів.

В закладі освіти  створені відповідні умови для безпечного навчання та виховання учнів. Учасники навчально-виховного процесу дотримуються санітарно-гігієнічних вимог під час проведення уроків та позакласних заходів. Перед початком канікул з дітьми проводяться бесіди з питань запобігання всім видам дитячого травматизму та інструктажі. Класні керівники оформлюють відповідні записи в класних журналах, реєструють інструктажі з безпеки життєдіяльності у журналах інструктажів та у щоденниках учнів.

На жаль, за даними  журналу  реєстрації нещасних випадків в 2013/2014 навчальному році під час навчально-виховного процесу стався 1 нещасний випадок з ученицею 6-А класу. Причиною травмування стало недотримання правил безпечної поведінки учнів під час перерв, невміння уникати конфліктів та суперечок. За фактом травмування класними керівниками проведені додаткові профілактичні бесіди, позаплановий інструктаж.

Щоквартально проводився аналіз цього питання.

В школі оновлений майданчик з вивчення правил дорожнього руху. Протягом року для учнів початкової школи проводились практичні заняття; в наявності план спільних заходів з ДАІ.

Провідними напрямами в діяльності класоводів та класних керівників з охорони здоров`я школярів було захист дитини та створення умов для вільного розвитку її духовних і фізичних сил. Класоводи та класні керівники на достатньому рівні проводили профілактичну роботу з попередження нещасних випадків, використовували різноманітні форми і методи роботи по попередженню дитячого травматизму, проводили індивідуальну роботу з учнями та з їх батьками, вели антиалкогольну та антинікотинову пропаганду, роз’яснювали соціальні та фізіологічні наслідки наркоманії, навчали способам лікарської допомоги.