Література рідного краю

ЛІТЕРАТУРА РІДНОГО КРАЮ

Харків здавна славиться іменами людей,

які посідають визначне місце в літературному житті України.

На цій сторінці ми будемо поступово знайомити вас

з поетами і письменниками, життя і творчість яких

пов’язані з нашим краєм

Збірка віршів харківських поетів, присвячених подіям Великої Вітчизняної війни.

Эхо памяти. (сборник ученических стихотворений, рассказов, творческих проэктов о Великой Отечественной войне 1941-1945гг.).

Стихи о Харькове

До збірки увійшли вірші про наше місто Іллі Синенка, Римми Катаєвої, Володимира Родионова, Наталі Ланге, Павла Тичини

Харків, місто моє.

Збірник віршів поетів ХХ-ХХ1 століття про Харків.Х. Хонмібо. - 2005

Харків’яни

Поема про місто в цитатах поетичних творів.– Харків: ТАЛ «Слобожанщина», 2007

Літературна Харківщина

Довідник включає понад 400 імен письменників, критиків, літературознавців та інших діячів культури, причетних до літературного життя на Харківщині.Харків: «Майдан», 1995

Григорій Сковорода

(1722 — 1794)

Григорій Сковорода -видатний український поет, педагог, просвітитель, філософ. Він залишив нам у спадок поетичні твори, філософські трактати, листи, афоризми.

Лев Толстой, для якого не існувало авторитетів, писав про Григорія Сковороду: "Багато в його світогляді є дивовижно близького мені. Я недавно іще раз його перечитав. Мені хочеться написати про нього. І я це зроблю. Його біографія, мабуть, ще краща за його твори, але які гарні й твори!"

Життя і творчість Г.С.Сковороди

Г. Сковорода. Літературні твори. Київ – 1972.

Г. Сковорода. Вірші, пісні, байки,притчі. К.: «Наукова думка», 1983.

Г. Сковорода. Вибрані твори в двох томах. К.: «Дніпро», 1972.

Борис Чичибабін

(1923—1994)

Борис Олексійович Чичибабін — поет, якого зазвичай відносять до так званих "шестидесятників".

Борис Чичибабін народився у Чугуєві. В червні 1946 року, студентом Харківського університету, був заарештований «за антирадянську агитацію», після чого провів п"ять років у тюрмах (Лефортово, Бутирки) та Вятлазі. По поверненню Борис Чичибабін працював бухгалтером в домоуправлінні, а пізніше економістом в одному з трамвайних депо Харкова. Вірші Чичибабіна розходились в списках, багато поетів-сучасників приїздили у місто заради того, щоб зустрітися з ним.

Офіційне визнання прийшло до поета тільки наприкінці життя, в роки перебудови.

Лауреат Державної премії СРСР (1990).

Дай вам Бог, с корней до крон

Без беды в отрыв собраться,

Уходящему - поклон,

Остающемуся - братство.

Вспоминайте наш снежок

Посреди чужого жара,

Уходящему - рожок,

Остающемуся - кара.

Всяка доля по уму,

И хорошая, и злая,

Уходящего - пойму,

Остающегося - знаю.

Край души, больная Русь,

Перезвонность, первозданность.

С уходящим - помирюсь,

С остающимся - останусь.

Но в конце пути сияй

По заветам Саваофа.

Уходящему - Синай,

Остающимся - Голгофа.

В нашій бібліотеці є такі книги Бориса Чичибабіна:

1. Колокол: Стихи. — М.: «Советский писатель», 1991

2. Мои шестидесятые. — К.: Дніпро, 1990.

3. Собрание стихотворений. –Харьков.: Ранок, 2009

Сторінки Бориса Чичибабіна в Internet:

(Біографія, збірники віршів, публікації про поета)

Чичибабин, Борис Алексеевич — Википедия

Борис Чичибабин. Стихотворения

Ніна Супруненко

Ніна Супруненко (дівоче прізвище Микитенко) народилася в с. Новоселиця Семенівського району Полтавської області. Закінчила школу, Лохвицьке медичне училище, режисерське відділення Харківського Державного інституту культури.

Працювала операційною сестрою в Полтаві, завідуючою відділом Палацу студентів Харківського Національного технічного університету «ХПІ». Поезії друкувалися в Україні, Австралії, Великобританії, Вірменії, Росії.

Ніна Супруненко – член Національної Спілки письменників України з 1992 року. Друкується з 1970 року. В 1997 році нагороджена Міжнародною Почесною медаллю «Берегиня». Лауреат премії імені Олександра Олеся (1999 р.) Нагороджена Срібним Хрестом Великобританії(2003 р.) Живе і працює в Харкові.

Н. Супруненко. Дарунок долі. К.: «Радянський письменник», 1990.                                   Н.Супруненко.Цветныесны.К.:«Ирис», 1993.